Канати джутові

Із давніх-давен люди використовували мотузки і канати. Зазвичай їх робили з рослинної сировини, тому що вона була досить поширеною. Та і зараз можна недорого канат джутовий купити.

Джут - прядильний матеріал, який користується чи не найбільшою популярністю в світі через свою дешевизну, обумовлену поширеністю кущів джуту, що є сировиною для виробництва. Дуже багато його імпортують з жарких східних країн з вологим кліматом: Бангладешу, Індії, Непалу.

Отже, це - 100% натуральний матеріал, який набагато екологічніший від поширеної синтетики. Джутові канати є легкими, мають хорошу гігроскопічність і гладку, приємну на дотик поверхню.

Природна палітра кольорів джуту включає широкий спектр: від світло-жовтого, краснуватого до бурого. Цікаві блиск і м'якість, які проте з часом можуть зникати. Канати не розсипаються і не роздвоюються. Зазвичай якісні канати є чотирьохпрядними, що є краще ніж поширений на ринку пухкий трьохпрядний тип. Збирають їх у паперових або картонних котушках по 25 метрів, що забезпечує екологічність упаковки і турботу про навколишнє середовище. Так само котушки не дають сплутуватися між собою і утворювати складні вузли.

Перед надходженням канатів на ринок вони пройшли лабораторні випробування для встановлення розривної міцності та навантаження, яку вони витримують. Такі досліди виконувалися за допомогою спеціальних випробувальних стендів і сучасних динамометрів. Крім діаметра каната, необхідно брати до уваги те, що розривне навантаження може залежати від багатьох чинників користування. Ними є вологість повітря в місці знаходження каната, наявність вузлів і потертостей. Такі пошкодження найчастіше формуються під час тиску в місцях згину. Новий канат досить часто має специфічний синтетичний запах. Він є результатом антисептичної обробки сировини в країнах-виробниках, не представляє ніякої загрози і швидко вивітрюється. Ще одним плюсом джуту є те, що він не накопичує статичну електрику.

Джутовий канат застосовується дуже багатьма способами. Наприклад, доцільний він для утеплення стиків дощок дерев'яних будинків як ідеальне доповнення до дерева. Добре служить джутова мотузка і для декору завдяки своїй еластичності: виготовлення макраме, килимів ручної роботи.

Важко повірити, яким багатофункціональним може бути звичайний на перший погляд канат! Купити його можна, вибравши котушку з потрібним діаметром на сайті компанії "Радосвіт".