Лляний шпагат - правила якісного та недорогого вибору

Щоб рослина росла красивою і в потрібному напрямку, її необхідно спрямовувати. Для цього господарям потрібно шпагат лляний купити. Україна вирощує дуже якісний льон в чималих масштабах, тому ціна на нього досить прийнятна.

Льон - сам по собі природний матеріал і тому, відповідно, добре взаємодіє з рослинами. Лляний шпагат випускають у вигляді бобін - тісно намотаних компактних котушок, які щільно упаковуються термоусадочною плівкою. Вона являє собою тонкий полівініл, який накладають на моток, а потім нагрівають, в результаті чого він приймає його форму. Отже, упаковки виходять дуже щільними і мотузка не розкручується і не розплутується передчасно.

Шпагату з льону по структурі властива однократність, а це означає, що при роботі він не буде роздвоюватися на кілька тонких ниток. Однак є й інший, тринитковий варіант цього шпагату, проте його шнур не менш міцний і є одним цілим.

Крім того, його відрізняє і значна лінійна щільність. Так, вона значно більше, ніж та, яка буде отримана, якщо шпагат джутовий купити. Київ та інші міста України мають у продажу достатній вибір і тих, і інших шпагатів, тому треба особливо уважно розглядати асортимент.


Лляний шпагат порівняно легший, проте міцніший ніж джутовий, незважаючи на те, що обидва зроблені з рослинної сировини (льон - трав'яниста рослина, а джут - кущ, який росте у вологому тропічному кліматі). Ще одним важливим параметром є середнє розривне навантаження. Для лляних шпагатів воно становить до 30 кг, а це - дуже навіть хороший результат, порівняно з іншими матеріалами. Незважаючи на те, що льон - натуральна сировина, волокна з нього стійкі до впливу вологи і не бояться перепадів температур, які стали нормальним погодним явищем в останні роки. Він не згниє і не розм'якне, хоча і є гігроскопічним. Хвалять такий тип шпагату і за бактерицидні властивості, які благотворно впливають на зовнішні покриви підв'язувальних рослин. А ще на пекучому сонці і яскравому освітленні він не вигоряє і не жовтіє. Усе це разом означає чималу зносостійкість і багатофункціональне використання в різних умовах. А те, що він погано розтягується дозволяє максимально ефективно коригувати ріст не дуже покірних молодих пагонів. Чимало господарів протягом декількох сезонів переконалися в доцільності використання шпагату з льону.

Так само і в харчовій промисловості дозволено використовувати лляний шпагат, оскільки він доброзичливий до навколишнього середовища і не надає продуктам ніяких шкідливих властивостей навіть при тривалому контакті з ними. Замовити продукцію можна на сайті компанії "Радосвіт" онлайн або за вказаними контактними номерами.